Jesteś tutaj: Biuro Prasowe /

Biuro Prasowe

15 03 2021
Mokotów z nową drogą! Ulica AK „Bałtyk” gotowa

Zakończyła się budowa ul. Batalionu AK „Bałtyk”. Warszawiacy zyskali nową dwujezdniową drogę, a wraz z nią nowe przejścia dla pieszych, chodniki, ścieżki rowerowe, sygnalizację i zieleń.

Ul. Batalionu AK „Bałtyk” to kolejna, bardzo potrzebna ulicy na Siekierkach. Łączy al. Polski Walczącej z ul. Bluszczańską. Ulica wpłynie na poprawę bezpieczeństwa i komfort poruszania się wszystkich użytkowników ruchu. 

Zakres prac był szeroki – obejmował budowę od podstaw ul. Batalionu AK „Bałtyk” wraz z częściową przebudową ul. Bluszczańskiej oraz budową fragmentu ul. Cetysówny. Wykonaliśmy również infrastrukturę techniczną. Dodatkowo, skrzyżowanie ul. Cetysówny z al. Polski Walczącej zostało wyposażone w sygnalizację świetlną, a istniejąca sygnalizacja w al. Polski Walczącej została dostosowana do nowego układu komunikacyjnego. Powstały tam nowe przejścia dla pieszych, chodniki po obu stronach ulic. Obok nich znalazły się przejazdy rowerowe. Ważnym elementem była również budowa drogi rowerowej, która powstała po obu stronach ulicy.

To już kolejna wybudowana przez nas ulica w tym rejonie. Co ważne, nie jest to ulica osiedlowa, która ułatwi ruch mieszkańcom naszych osiedli, a ulica o znaczeniu dzielnicowym usprawniająca ruch w całej okolicy.

Wykonaliśmy również zatoki autobusowe i perony przystankowe, ogólnodostępne miejsca postojowe, w tym dla niepełnosprawnych, zamontowaliśmy latarnie led oraz  zaaranżowaliśmy zieleń, sadząc m. in. 53 drzewa oraz ponad cztery tysiące krzewów i traw ozdobnych.

Na prace związane z budową ulicą przeznaczyliśmy ok. 18 mln zł. Dziś ulica została przekazana dzielnicy Mokotów i udostępniona warszawiakom.

Inne aktualności dla Budimex Nieruchomości

12 04 2021
Mural z ul. Mariackiej w Poznaniu oczyści powietrze
Poznaniacy pokochali murale! Zdobią one coraz więcej budynków w Poznaniu. Jeden z najnowszych można już podziwiać przy ul. Mariackiej niedaleko [...]
02 03 2021
Budimex Nieruchomości „Deweloperem Roku 2020”
Budimex Nieruchomości znalazł się w prestiżowym raporcie przygotowanym przez redakcje aż trzech magazynów – Gazety Finansowej, Home&Market oraz [...]
22 02 2021
Budimex Nieruchomości z nowymi partnerami
Nasz właściciel, Budimex SA podpisał umowę warunkową sprzedaży Budimeksu Nieruchomości. Warunkiem koniecznym do sfinalizowania transakcji jest [...]
Andrzej Miś rzecznik BXN
Andrzej Miś
rzecznik
ul. Skierniewicka 16/20 01-230 Warszawa

PRESS KIT

Tutaj znajdziesz aktualne materiały dot. naszych osiedli (komunikaty prasowe, wizualizacje itp.) oraz inne dokumenty/treści.

materiały do pobrania
Dlaczego warto nam zaufać?
 • 1.
  Dotrzymujemy naszych obietnic
  Cieszymy się zaufaniem i opinią wiarygodnego dewelopera. Porównaj nasze zapowiedzi (wizualizacje inwestycji sprzed budowy) z rzeczywistością (zdjęcia wykonanych osiedli).
  Sprawdź dotrzymane obietnice!
 • 2.
  Pomagamy uzyskać kredyt
  Oferujemy korzystniejsze warunki kredytu mieszkaniowego, dzięki podpisaniu umów z wiodącymi bankami. Gwarantujemy bezpłatną pomoc specjalisty.

  Sprawdź możliwości finansowania!

 • 3.
  Posiadamy bogate doświadczenie
  Posiadamy 50 lat doświadczenia i siłę Grupy Budimex. Miarą jakości budowanych przez spółkę osiedli jest ich nagradzanie i wyróżnianie, w tym w prestiżowym konkursie „Budowa Roku”.

  Sprawdź, ile mieszkań wybudowaliśmy.

 • 4.
  Z nami dobrze się urządzisz
  Skorzystaj z porad specjalistów ds. aranżacji i wybierz jeden z gotowych pakietów wykończeniowych. Oferujemy również program rabatowy.

  Program "Dobrze urządzeni!"

GRUPA BUDIMEX: Budimex Budimex Nieruchomości Mostostal Kraków Polityka prywatności - pliki cookie